Skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu

Posted by

Skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu

Cellulit to rzecz, która z pewnością spędza sen z powiek wielu kobietom. Według statystyk, problem cellulitu dotyka nawet do 90 procent kobiet, bez względu na to ile mają lat i czy mają problemy ze swoją wagą. Co warto jednak zauważyć, nasze babcie i prababcie nie narzekały na problem cellulitu, jak to się dzieje? Głównie cellulit spowodowany jest trybem życia jaki prowadzimy. Nasi przodkowie życie prowadzili zupełnie inaczej. Z pewnością było więcej aktywności fizycznej, o wiele mniejszy procent ludzi miało siedzący tryb pracy. Dodatkowo – żywność była o wiele mniej przetworzona, stosowano również mniej medykamentów, nie było farmakologicznej antykoncepcji. To wszystko wpłynęło na to, że cellulit nie pojawiał się, lub pojawiał bardzo rzadko. Co więc teraz zrobić by uniknąć, lub pozbyć się cellulitu? Czy zabieg usuwania cellulitu w Warszawie czy innym większym mieście Polski to konieczność?


Domowe sposoby na cellulit.

Jak nie trudno się domyślić, usuwanie cellulitu w Warszawie w specjalistycznym gabinecie, czy też w innych miejscowościach nie daje nam stu procentowej pewności, że zadziała i nie zawsze jest to potrzebny zabieg. Czasem, jeśli cellulit nie jest zbyt duży, lub to początki problemu, możemy pozwolić sobie na próby domowych sposobów walki z problemem.
Najpopularniejsze i najczęściej wybierane są wszelkie kosmetyki antycellulitowe. Niestety bardzo często Panie po krótkim stosowaniu stwierdzają, że są one nieskuteczne. Nie zawsze jednak jest tak naprawdę, bo sekret tych kosmetyków tkwi przede wszystkim w systematyczności. Wszelkiego rodzaju peelingi i kremy, które pomóc nam mają w walce z cellulitem mogą okazać się skuteczne, ale przy dłuższym i systematycznym stosowaniu. Jeśli połączymy to jeszcze z zmianą stylu życia na o wiele zdrowszy – możemy być niemal pewni skutków takiej terapii. Warto też w zaciszu domowym zadbać o masaż antycellulitowy. Na rynku dostępne są specjalne przyrządy do masażu, które wpływają na lepsze ukrwienie skóry, a dodatkowo po ich użyciu kosmetyk lepiej się wchłania.

Usuwanie cellulitu Warszawa w gabinetach kosmetycznych

Nie zawsze domowe sposoby przynoszą oczekiwane skutki. W zaawansowanym cellulicie domowe sposoby tylko poprawią stan naszej skóry, jednak nie usuną całkowicie problemu. W tym przypadku możemy spróbować zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Usuwanie cellulitu w Warszawie lub w innych miastach Polski, często opiera się o zabiegi takie jak mezoterapia, body wrap, zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków, czy też laser. O tym, jaka metoda będzie najbardziej skuteczna, zadecyduje specjalistka, która zajmie się nami w gabinecie. Oczywiście w tym wszystkim warto pamiętać o tym, że zabiegi kosmetyczne, oraz zabiegi medycyny estetycznej prócz świetnych efektów, mają też przeciwwskazania. Wybierając się na zabieg pamiętajmy więc o tym, by powiedzieć o wszystkich naszych alergiach, czy chorobach przewlekłych. Niektóre zabiegi w takich przypadkach należy wykonywać w inny sposób, lub po prostu zastąpić czymś innym, by nie zaszkodziły naszemu zdrowiu.