Czy szybkie chudnięcie jest bezpieczne?

Posted by

Czy szybkie chudnięcie jest bezpieczne?

Bardzo często spotyka się osoby, szczególnie kobiety, które są niemal na wiecznej diecie. Cały czas ograniczają kalorie, próbują schudnąć jak najszybciej – by móc dobrze zaprezentować się na ważnym wydarzeniu, czy wakacjach. Z pewnością nie jest to zdrowe dla naszego ciała, szczególnie w niektórych przypadkach, ani bezpieczne. Jak chudnąć z głową i dlaczego szybkie chudnięcie jest tak bardzo niezdrowe?

Zgubne skutki szybkiego odchudzania


Wszystkie osoby, które w sieci szukają informacji o tym jak schudnąć szybko i bez wysiłku, powinny być świadome komplikacji, jakie mogą wystąpić właściwie już podczas samego chudnięcia. Przede wszystkim wskazówki dietetyczne, dzięki którym powinniśmy szybko schudnąć nie zawsze są prawidłowe. To, co przeczytamy na jakimś forum internetowym nie zawsze jest prawdą i to, że komuś jakiś produkt pomógł schudnąć, nie znaczy, że u nas zadziała on identycznie. Zazwyczaj takie szybkie diety wykazują zbyt duży deficyt kaloryczny, przez co nasz organizm nie dostaje wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Taki stan może prowadzić do ogólnego pogorszenia samopoczucia, sprawić że pogorszy się nasz stan zdrowia, a także po wróceniu do ‘normalnego’ odżywiania możemy mieć problem z efektem jojo. W efekcie – przytyjemy więcej, niż chcieliśmy schudnąć. Co więc zrobić, by w zdrowy sposób zadbać o swoją sylwetkę.

Zdrowe zasady życia

Musimy przede wszystkim porzucić szukanie sposobów na to jak szybko schudnąć i przestawić swoje myślenie. Zdrowy tryb życia, coraz bardziej promowany przez doświadczone osoby powiązane z dietetyką i sportem to o wiele lepszy wybór. Nie musimy się bardzo ograniczać, na samym początku wystarczą małe kroki. Banały takie jak picie większej ilości wody, zamiana białego pieczywa na zdrowsze warianty, czy wprowadzanie większej ilości warzyw. Do tego wszystkiego ograniczenie słodyczy, jedzenia z fast foodów, czy słonych przekąsek. Takie zdrowe decyzje żywieniowe mogą sprawić, że naprawdę poczujesz się lepiej i lepiej będziesz wyglądać.
Nie bez znaczenia zostaje też aktywność fizyczna. W dzisiejszych czasach większość z nas prowadzi siedzący tryb życia – bardzo często ze względu na swoją pracę. Przez to ruszamy się o wiele mniej. Wystarczy że zaczniesz więcej chodzić na spacery, czasem zamiast przejechania tramwajem jednego przystanku – pójdź na spacer. Wyjdzie ci to na zdrowie i z pewnością pozwoli na zrzucenie zbędnych kilogramów. Trzeba jednak pamiętać że nie będzie to szybkie zrzucanie kilogramów, ale za to zdrowe.

Wizyta u dietetyka

Nie zawsze jednak wprowadzenie zdrowego trybu życia przynosi utratę wagi. Niektóre przypadki, gdzie nadwaga jest naprawdę duża, lub powiązana z chorobami potrzebują zupełnie innych decyzji. W takich przypadkach tym bardziej nie należy szukać informacji o tym jak szybko schudnąć, tylko udać się do specjalisty – w tym przypadku dietetyka. Osoby które znają się na odżywianiu i poznają nasz organizm na podstawie badań i wywiadu są w stanie opracować dla nas dietę, która sprawi że zaczniemy chudnąć i lepiej się czuć. Każdy taki proces potrzebuje czasu, mimo to warto – nie tylko dla wyglądu, ale przede wszystkim dla zdrowia.

Leave a Reply

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *