Co to są wkładki termoplastyczne?

Posted by

Co to są wkładki termoplastyczne?

Wkładki ortopedyczne, to dobrze znany temat, przede wszystkim przez osoby, które miewają problemy z nogami, kolanami, lub kręgosłupem. Potrafią one znacząco poprawić jakość życia u osób, które odczuwają ból przy chodzeniu różnego pochodzenia. Wkładki ortopedyczne bardzo często są także używane po różnego rodzaju urazach i operacjach, by noga układała się w poprawny sposób i nie była narażona na dysfunkcje. Zastosowanie ich może nas uchronić przed długą rehabilitacją, czy pogorszeniem stanu naszego zwyrodnienia. Istnieje wiele rodzajów wkładek ortopedycznych, w tym wkładki tradycyjne, które zna każdy z nas, oraz wkładki termoplastyczne – znane od niedawna w świecie sprzętu medycznego i zdobywające coraz większą popularność.

Wkładki termoplastyczne Warszawa – nowoczesna metoda terapii

W bardzo łatwy sposób można się domyślić, że stopy oraz staw skokowy, czyli miejsca, które mają najwięcej wspólnego z wkładkami, to jeden z najważniejszych elementów naszej postawy ciała. To właśnie od stóp zaczyna się większość wad postawy, jeśli to one są złą podporą – ciągiem przyczynowo skutkowym mogą doprowadzić do wad postawy.


Dlaczego wkładka termoplastyczna?

Wkładki termoplastyczne w Warszawie i innych miastach Polski stają się coraz bardziej popularne wśród lekarzy i fizjoterapeutów. Nic w tym dziwnego, jest to świetne rozwiązanie dla każdego pacjenta, niezwykle skuteczne i wygodne. Wkładka termoplastyczna jest indywidualnie dopasowywana do stopy. Samo wykonanie takiej termoplastycznej wkładki trwa dosłownie kilka minut i nie jest skomplikowane. Tworzywo z jakiego jest wykonywana jest antybakteryjne, wodoodporne i bardzo lekkie. Dodatkowo daje możliwość dostosowania wkładki w trakcie leczenia przez samego lekarza. Taka wkładka genialnie stabilizuje stopę, a nawet pomaga w działaniu innych stosowanych elementów medycznych, takich jak ortezy czy stabilizatory.

Kiedy stosować wkładkę termoplastyczną?

Wkładki termoplastyczne w Warszawie i innych większych miastach Polski są naprawdę coraz bardziej popularne i podbijają już coraz to mniejsze miasta. Kiedy powinno się je stosować i w jakich przypadkach przynoszą najlepsze działanie?
W przypadku dzieci, wkładki termoplastyczne stosowane są przy płaskostopiu różnego rodzaju, dolegliwości kolan, oraz halluxa. Z kolei u dorosłych powodów do stosowania takich wkładek jest o wiele więcej – ból śródstopia, ostroga piętowa, zapalenia ścięgien i stawów, deformacje i ból mający przyczynę w cukrzycy lub reumatyzmie, a także bóle kręgosłupa.
Właściwie można stwierdzić, że wkładki termoplastyczne mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie stosujemy standardowe wkładki ortopedyczne o różnym kształcie. Powoli wypierają one klasyczne, znane od lat wkładki. Termoplastyczne wkładki są głównie cenione w przypadkach, gdzie zwykłe wkładki ortopedyczne są stosowane w sposób ciągły i pomagają w utrzymaniu dobrej postawy. Wtedy są o wiele bardziej wygodne i w żaden sposób nie zmieniają komfortu noszenia właściwie każdego obuwia.

Leave a Reply

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *