Co to jest suche igłowanie i na co się je stosuje?

Posted by

Co to jest suche igłowanie i na co się je stosuje?

Suche igłowanie, to zabieg który do złudzenia przypomina standardową akupunkturę. Jest to mylne założenie, ponieważ jedyne co jest wspólne w tych dwóch zabiegach, to wykorzystanie igieł. Suche igłowanie, to zabieg podczas którego nakłuwane są punkty spustowe, dzięki czemu odczuwamy ulgę, nasze mięśnie nie są bardzo pospinane co niejednokrotnie może prowadzić do bólu. Z kolei akupunktura to bardzo stara technika, która opiera się bardziej na korzyściach relaksacyjnych i ma też swoje duchowe zalety.

Suche igłowanie – wskazania

Suche igłowanie w Warszawie, oraz w innych miastach Polski jest już dość popularnym zabiegiem, na który możemy się zdecydować u fizjoterapeutów. Przede wszystkim trzeba jednak poznać wskazania, do wykonania tego zabiegu. Jest on bardzo skuteczny, jednak nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie.
Leczenie igłami może być zastosowane właściwie na każdej części ciała. Najlepiej sprawdza się w przypadkach bólu pleców, łokcia tenisisty, zespół cieśni nadgarstka, czy też schorzeń podobnych do rwy kulszowej. Dodatkowo, suche igłowanie bardzo dobrze sprawdza się jako rehabilitacja po unieruchomieniu nogi, na przykład po złamaniu, czy zwichnięciu.
Suche igłowanie – przeciwwskazania
Mimo, że suche igłowanie to zabieg bardzo skuteczny, to istnieje kilka przeciwwskazań, w których nie zaleca stosowania się tego zabiegu. Między innymi jest to trwająca infekcja, protezy i implanty, słaba krzepliwość krwi, a także alergia na którekolwiek materiały wykorzystywane podczas zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg suchego igłowania jak nie trudno się domyślić, jest nieszczególnie skomplikowany. Polega na nakłuwaniu określonego miejsca przez terapeutę. Nakłucie jest poprzedzone zdezynfekowaniem danego miejsca, a sam zabieg nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Sam zabieg jak widać nie jest za bardzo inwazyjny, dodatkowo cechuje się bardzo dużą skutecznością. W zależności od miejsca, trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut. Suche igłowanie w Warszawie, oraz w wielu innych miastach Polski nie jest trudne do znalezienia, a przy szukaniu odpowiedniego gabinetu warto sprawdzić opinie na jego temat. Dzięki temu unikniesz z pewnością niezbyt przyjemnych doświadczeń.

Efekty suchego igłowania

Trzeba przyznać, że efekty suchego igłowania są naprawdę zadowalające. Przede wszystkim efektem, który jest widoczny natychmiastowo, to rozluźnienie mięśni. Dodatkowo, wyraźnie zmniejsza się ból rzutowany, a także poprawia zakres ruchowy danego mięśnia. Właśnie dlatego, jest to tak często stosowany zabieg po wszelkiego rodzaju urazach, gdzie zazwyczaj w grę wchodzi dość długa rekonwalescencja.
Poza tym, po kilku zabiegach suchego igłowania możemy zauważyć poprawienie wrażliwości danego miejsca, a także o wiele lepsze funkcjonowanie – w przypadku mięśni głębokich i ścięgien. Bardzo dobre efekty takie igłowanie wykazuje też u sportowców, któzy niejednokrotnie przeciążają swoje mięśnie treningami.

Leave a Reply

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *